Podujatia v Rajeckých Tepliciach

Podujatia v Rajeckých Tepliciach sa nesú v duchu dobrej hudby, skvelého jedla, jarmokov a turistických atrakcií pre návštevníkov. 

Zvyčajne sa tento fenomén začína zahájením, letnej kúpeľnej sezóny a pokračuje naprieč celým letom až do neskorej jesene. 

Na výber máte neskutočné množstvo príležitostí, ako môžete stráviť svoj voľný víkend v Rajeckých Tepliciach, záleží len na vašom výbere.

podujatia Rajecké Teplice

Informácie o jednotlivých podujatiach v Rajeckých Tepliciach a v kúpeľoch Rajecké Teplice v roku 2022 nájdete v aktualitách.

Kultúrne leto v Rajeckých Tepliciach

Kultúrne leto v Rajeckých Tepliciach je súhrnom viacerých kultúrnych podujatí a programov, ktoré sa odohrávajú naprieč niekoľkými mesiacmi. Leto v Rajeckých Tepliciach tradične začína otvorením letnej sezóny v máji, ktorá je oficiálne zahájená mestom Rajecké Teplice na námestí SNP a potom nasleduje v priebehu roka niekoľko kultúrnych a zábavných podujatí ako sú napríklad hody v Poluvsií, populárny Rajeckoteplický jarmok či letné slávnosti, ktoré sú obľúbeným podujatím pre hudobných nadšencov.

Kultúrny program v meste Rajecke Teplice si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach mesta.

Otvorenie letnej sezóny

Slávnostné otvorenie letnej sezóny v rámci Rajeckých Teplíc je zahájením šnúry letných podujatí, ktoré sa nesú naprieč niekoľkými mesiacmi. Toto otvorenie je tradíciou, ktorá sa však odohráva každý rok v odlišnom dátume, zvyčajne niekde v rozmedzí mája a júna. Spolu s kúpeľmi ponúkajú Rajecké Teplice svojim návštevníkom hudobný, tanečný a degustačný zážitok.  Letná sezóna ako udalosť je zvyčajne sprevádzaná niekoľkodňovým hudobným programom spolu s tradičným jarmokom, ktorý sa koná na námestí v centre mesta. Okrem toho otvárajú návštevníkom svoje dvere aj hotelymúzeá a iné zariadenia v meste.

Letné slávnosti

Niekoľkodňové letné slávnosti Rajeckých Teplíc sú azda najznámejším podujatím, kvôli ktorému sa oplatí toto kúpeľné mestečko navštíviť. Letné slávnosti sa zvyčajne konajú niekde v priebehu júla alebo augusta a trvajú niekoľko dní. Návštevník tohto letného podujatia si môže užiť skutočne široký repertoár hudobných a kultúrnych vystúpení od tradičných folklórnych skupín až po moderné hudobné vystúpenia v podobe rockových, popových či hip – hopových kapiel.
Okrem hudobného programu ponúkajú letné slávnosti v Rajeckých Tepliciach tradičný jarmok, v pri ktorom si môžete vychutnať skvelé domáce pochúťky a pozrieť si rôzne remeselné výstavy a produkty. Samozrejmosťou sú detské atrakcie v podobne kolotočov, hojdačiek či obľúbených maškŕt.

Jarmok v Rajeckých Tepliciach

Tradičný Rajeckoteplický jarmok si môžete užiť niekoľkokrát do roka (zvyčajne počas mája, júla a septembra). Jarmok trvá niekoľko dní a je sprevádzaný najrôznejším kultúrnymi či remeselnými akciami. Okrem skvelého jedla v podobe koláčikov, perníkov či skvelého grilovaného mäsa si môžete taktiež vychutnať kvalitné pivo, burčiak alebo domáce víno, ktoré je medzi návštevníkmi tohto podujatia veľmi obľúbené. Ľudový jarmok v Rajeckých Tepliciach sa nesie v duchu slovenskej kultúry vďaka čomu môžete mať možnosť vidieť rôzne hudobné a divadelné vystúpenia, remeselnícke výrobky domácich majstrov či dokonca prehliadky múzeahotelov a pod.

Rajecké Teplice jarmok

Hody v Rajeckých Tepliciach – Poluvsie

Hody v Poluvsí sú tradičným podujatím v rámci mesta Rajecké Teplice, ktoré sa každoročne odohráva na sviatok sv. Cyrila a Metoda, ktorí sú patrónmi miestneho kostola. Podujatie ponúka každoročne skvelý a bohatý program, ktorý je zvyčajne rozdelený do dvoch dní, resp. na 4. – 5. júl. 

Okrem skvelého jedla a pitia ponúkajú hodové slávnosti v miestnej časti Poluvsie rôzne hudobné a tanečné vystúpenia a nechýba taktiež tradičná hodová sv. omša.

Program podujatia si môžete pozrieť na:

Scroll to Top