Tipy na výlety v okolí Rajeckých Teplíc

Rajecké Teplice si každého získajú už na prvý pohľad. Toto kúpeľné mestečko je oázou oddychu a relaxu. Ak to však predsa len nestačí, krásy a tajomstvá jeho okolia presvedčia každého. Známe i menej známe lokality sú príležitosťou na spoznávanie malebnej Rajeckej doliny.

Vyberte sa na turistiku na Skalky, okúpte sa na niektorom z kúpalísk v okolí Rajca, navštívte unikátny Slovenský betlehem, či pomaľované domčeky. A to stále nie sú všetky krásy, ktoré v sebe Rajecká dolina ukrýva.

Rajecké teplice tipy na výlety

Slovenský Betlehem

Slovenský Betlehem, ako názov prezrádza, zobrazuje narodenie Krista i slovenského národa. Toto dielo odráža typické práce a remeslá, ktorými sa slovenský ľud v minulosti zaoberal. Betlehem je síce zapracovaný do scenérie Rajeckej Lesnej, ale sú tu zobrazené pamiatky a miesta celého Slovenska. Sú tu hrady a katedrály od východu po západ, tatranské štíty, hlboké doliny a iné neodmysliteľné symboly slovenskej krajiny. Viac informácií.

Kľak

Kľak je kultový výhľadový vrch v Malej Fatre. Majestátne sa týči nad Fačkovským sedlom. Je ho poznať už z diaľky, keďže má veľmi špecifický tvar. Ide o výrazný skalný masív, ktorý vyčnieva z ponad lesa a na pohľad zaujme už z väčšej vzdialenosti. Tento nádherný kopec je známy najmä svojimi 360 stupňovými výhľadmi, no už samotný výstup naň je zážitkom. Viac informácií.

Skalky

Skalky sa nachádzajú nad mestom Rajecké Teplice. Dosahujú výšku 778 m. n. m. a je z nich nádherný výhľad. Na ich vrchole sa okrem iného nachádza aj prameň, ktorý je prekrytý prístreškom z dreva. Je to miesto vhodné aj na táborenie. Pre aktívnych lezcov je tu aj možnosť lezenia na úchvatné skalné útvary a monumentálne skalné steny. Viac informácií.

Rajec – Čičmany

Najstaršou obcou Rajeckej doliny je Rajec a určite sa ho oplatí navštíviť. Obyvatelia Rajca sa preslávili hlavne rezbárstvom a ich diela sú známe po celom svete. Niektoré určite nájdete aj v miestnom múzeu. Hovoria o minulosti Slovákov rovnako ako drevenice v Čičmanoch. Muži odchádzali za prácou, ženy ostávali doma a maľovali trámy svojich domov hlinou alebo vápnom, aby ich chránili pred vlhkosťou i slnečnými lúčmi. O tom všetkom vypovedajú stále expozície v Čičmanoch.  Viac informácií.

Lietavský hrad

Lietavský hrad je kultúrnou a historickou pamiatkou. Odpradávna patrí medzi najvýznamnejšie hrady v celom Považí. Patrí k najrozsiahlejším hradným objektom na Slovensku. Dnešná rozloha zrúcaniny leží na ploche 9 478 m2. Sú z neho nádherné výhľady do Žilinskej kotliny na Malú Fatru. Viac informácií.

Hrad Lietava

Súľovské skaly

Súľovské skaly sú úchvatné, nezabudnuteľné a krásne. Ich spoznávanie si však vyžaduje aspoň jeden deň. Nachádzajú sa tu totiž rôzne bizarné útvary, nádherné tróny a galérie, veľkolepá gotická brána, zrúcaniny zbojníckeho hradu i botanicky vzácne kvety. Viac informácií.

Kuneradský zámok

Hoci je Kuneradský zámok pre verejnosť zatvorený, oplatí sa ho navštíviť. Na jednej strane preto, že mu svitá na lepšie časy a vidieť ho pred a po záchrane môže byť zaujímavé. A na druhej preto, že má bohatú históriu, nachádza sa v krásnom prostredí a je východiskovým bodom viacerých turistických trás. Viac informácií.

Scroll to Top