Doprava

Rajecké Teplice ležia len 12 kilometrov od mesta Žilina, z ktorého môžete v rámci dopravy využiť vlakové alebo autobusové spoje

Pre pohodlnejšie cestovanie môžete taktiež využiť ponuku taxi služieb, ktoré zabezpečujú dopravu po celom meste. 

Okrem iného môžu návštevníci mesta Rajecké Teplice využiť Letisko Žilina, ktoré sa nachádza len kúsok od kúpeľného mestečka a ktoré zabezpečuje lety medzi väčšími mestami ako sú Bratislava, Praha či Viedeň, ale aj lety na podstatne dlhšie vzdialenosti.

doprava v Rajeckých Tepliciach

Železničná doprava

Železničná zastávka Rajecké Teplice sa nachádza na severozápadnom okraji mesta, len kúsok od kúpeľného parku. Zastávka je situovaná v medzi-staničnej časti železničnej trati Lietavská Lúčka-Rajec. Ku zastávke sa dá dostať po Staničnej ulici a využíva sa len pre osobnú dopravu obyvateľov a návštevníkov Rajeckých Teplíc.
Dĺžka železničnej trate zo Žiliny do Rajeckých Teplíc je približne 18 kilometrov a samotná cesta trvá cca 30 minút v závislosti od situácie na železničnej trati. Do Rajeckých Teplíc sa dá dostať len osobnými vlakmi, ktoré odchádzajú zo Žiliny takmer každú hodinu.

Autobusová doprava

V prípade autobusovej dopravy môžete využiť autobusy zo Žiliny do Rajeckých Teplíc, ktoré pravidelne vychádzajú zo Žiliny každých 15 minút. Cesta autobusom z autobusovej zastávky Žilina AS do Rajeckých Teplíc trvá zhruba 30-50 minút, v závislosti od typu spoja a situácie na ceste.

Bližšie informácie ohľadom autobusovej a vlakovej dopravy nájdete na stránke: https://cp.hnonline.sk

Osobná doprava a taxi služby

Vzdialenosť medzi Žilinou a Rajeckými Teplicami je 12 kilometrov a pri optimálnej premávke trvá trasa osobným autom približne 30 minút. Pre osobnú dopravu v rámci Rajeckých Teplíc môžete taktiež využiť taxi služby.

Doprava lietadlom

Najbližšie letisko, ktoré sa nachádza v blízkosti Rajeckých Teplíc, je Letisko Žilina, ktoré slúži ako verejné medzinárodné letisko, ktoré zabezpečuje leteckú prepravu takmer celej severozápadnej časti Slovenska. Letisko môžete využiť ako lacný a hlavne rýchly spôsob prepravy medzi mestami ako sú Bratislava, Budapešť alebo Viedeň. 
Hneď vedľa terminálu sa nachádza parkovisko, vďaka ktorému sa nemusíte obávať pridlhého nosenia batožiny. Letisko Žilina okrem samotnej leteckej dopravy poskytuje návštevníkom a turistom taktiež takzvané letiskové salóniky, v ktorých si môžete ako VIP klient oddýchnuť pri chutnom nápoji či klasickej kávičke.

Bližšie informácie ohľadom služieb Letiska Žilina, spojov z letiska a leteniek nájdete na stránke: http://www.letisko.sk/

Scroll to Top