Virtuálne preteky ulicami mesta Rajecké Teplice

Čo tak urobiť niečo pre svoje zdravie? Zapojte sa do akcie virtuálne preteky ulicami kúpeľného mesta Rajecké Teplice, ktoré práve prebiehajú. Sú určené pre všetky vekové kategórie, zapojiť sa môžu už aj deti od 6 rokov.

Adventný beh svätého Andreja

Registrovať sa na adventný beh môžete až do 31.12.2021. Registrácia je zdarma a prebieha online. Podľa veku vás zaradia do príslušnej kategórie. Po registrácii sa môžete v stanovený termín postaviť na štart, zapnúť si stopky a obehnúť závodnú trať. Bližšie informácie ohľadom registrácie nájdete na FB stránke Rajeckoteplický beh skalkami.

Čo ešte potrebujete na to, aby ste sa zúčastnili?

Na to, aby ste si vedeli svoj beh zaznamenať, budete potrebovať smart telefón s GPS a so zapnutými mobilnými dátami. Na zaznamenanie behu si stiahnete buď aplikáciu ORGSU alebo si urobíte screenshot vašej trasy a zašlete ho e-mailom.

Kadiaľ sa pobeží?

Virtuálne preteky sa začínajú pri Hoteli Skalka v Rajeckých Tepliciach, bežať sa bude centrom kúpeľného mesta po asfaltových plochách. Trasa je okružná a v závere sa popri známych kúpeľoch Rajecké Teplice opäť vrátite ku Activity parku hotela Skalka. 

Trasa adventného behu ulicami mesta Rajecké Teplice
Trasa adventného behu ulicami mesta Rajecké Teplice Zdroj: mapy.cz

Najrýchlejší bežci môžu získať odmeny

Okrem toho, že na konci týždňa bude odmenený najrýchlejší bežec vo svojej kategórii malým darčekom, v januári dostanú odmeny aj prví traja v každej kategórii.

Prečo sa zapojiť a ísť si zabehať?

Beh je nielen lacný, teda nepotrebujete naň to okrem pevnej obuvi žiadnu špeciálnu výstroj, ale môžete ho praktizovať v akomkoľvek veku. Navyše posilňuje imunitu a zlepšuje aj psychické zdravie, pretože sa počas neho vyplavujú endorfíny. O to viac dôvodov, vybrať sa behať v zimnom období, kedy sú dni kratšie a máme menej slnečného žiarenia. 

Beh znamená aj čas pre seba, kedy si vyčistíte hlavu a úplne vypnete. O tých fyzických výhodách snáď ani nemusíme písať. Naštartuje nielen váš metabolizmus, ale vytvaruje vám aj zadok, zlepší trávenie aj váš spánok.

Scroll to Top