Vďaka kúpeľnej starostlivosti v Spa Aphrodite ušetríte na daniach

Ak ste počas minulého roka navštívili kúpele, môžete si uplatniť nezdaniteľnú čiastku zo základu dane vo výške 50€ za kúpeľnú starostlivosť.

Do kúpeľnej starostlivosti je v tomto prípade zahrnutý vstup do Spa Aphrodite, ubytovanie, stravovanie a procedúry. 

Nezdaniteľnú čiastku si môže uplatniť každý daňovník, bez ohľadu na to, či je zamestnanec alebo živnostník. Navyše, nezdaniteľnú čiastku 50€ na osobu si daňovník môže uplatniť aj na členov rodiny. To v praxi znamená, že v prípade 4 člennej rodiny si vie daňovník uplatniť nezdaniteľnú čiastku až do výšky 200€ (t.j. 4×50€ na osobu). Následne sa mu poníži daň o 38,- € (200 x 19 % daň z príjmu fyzickej osoby).

Nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane

Na uznanie nároku na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky je potrebné doložiť doklad o zaplatení kúpeľnej starostlivosti, opatrený menom daňovníka, príp. manžela/manželky či dieťaťa. Ak máte iba doklad o úhrade z registračnej pokladne, môžete písomne požiadať o vydanie potvrdenia s doplnením mena a svoju žiadosť poslať na mailovú adresu balneo@spa.sk.

Nárok na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky má každý daňovník raz do roka v rámci daňového priznania, prípadne ročného zúčtovania dane. V roku 2020 je termín na podanie daňových priznaní za rok 2019 stanovený kvôli pandemickým opatreniam na 31. október 2020.

Zdroj: spa.sk

Scroll to Top