Zvažujete seniorský pobyt v kúpeľoch Rajecké Teplice, ale máte isté obavy?

Premýšľate o kúpeľnom pobyte, ale máte isté otázky, na ktoré hľadáte odpovede? V tomto článku nájdete riešenie na niektoré z najčastejších obáv seniorov.

Radšej bezpečne

Používate doma v kúpeľni a WC madlá, ktoré vám poskytnú dodatočnú oporu? Obávate sa, že v kúpeľoch môžete mať problém so vstávaním z WC alebo z vystupovaním zo sprchového kúta? 

Kúpele myslia na bezpečnosť svojich zákazníkov a často sú kúpeľne vybavené aj madlami. Ak ale nechcete nechať nič na náhodu, odporúčame pribaliť si so sebou cestovné madlo s prísavkami. V kufri veľa nezaberie a viete ho v priebehu pár minút namontovať pomocou prísaviek a použiť tam, kde potrebujete. 

Zostaňte v kontakte s najbližšími

Bojíte sa, že vám môže byť smutno za rodinou, či zmeškáte každodenný rozhovorom so susedkou? Nebojte sa, aj na to je riešenie. V kúpeľoch sa to hmýri hosťami. Niektorí prišli v pároch, skupinke, ale je veľa tých, ktorí prišli sami zregenerovať, či uľaviť od bolesti. Kúpeľní hostia bývajú uvoľnení, keďže sú na dovolenke a radi sa pustia do rozhovoru. Môže sa stať, že si práve v kúpeľoch nájdete spriaznenú osobu, s ktorou budete mať veľa spoločného. 

Posedie v kúpeľnej kaviarni je obľúbenou voľnočasovou aktivitou väčšiny kúpeľných hostí

Samozrejme, môžete čas v kúpeľoch stráviť aj osamote, či s knihou v ruke. A večer o svojich zážitkoch zatelefonovať rodine. Ak ste doteraz nepotrebovali mobilný telefón, teraz je dobrý čas sa po nejakom pozrieť a zostať v kontakte s najbližšími.

Zimné prechádzky

Radi by ste si šli do kúpeľov oddýchnuť a nabrať silu, ale premýšľate, či práve zima je to správne ročné obdobie? Ak radi trávite čas vonku, tak prechádzka v kúpeľnom parku, či v uličkách mesta má svoje čaro v každom ročnom období. V zime sú Rajecké Teplice pekne vysvietené a obvykle plné stánkov s občerstvením, či výrobkami domácich remeselníkov, kde si viete zakúpiť suveníry a darčeky pre najbližších. 

Ak sa obávate pošmyknutia na zimných cestách, zídu sa vám protišmykové návleky na topánky, prípadne vychádzková palička, či iná pomôcka. Návod ako vybrať pomôcku na chodenie vám pomôže nájsť to pravé pre vás.

Čo s domácim miláčikom?

Máte doma psíka alebo mačičku a neviete kam by ste ho dali počas vášho pobytu v kúpeľoch? Skúste sa opýtať vašich najbližších, prípadne susedov, či by vám zvieratko nepostrážili na pár dní. Možno sa novej spoločnosti potešia a vy budete mať o starosť menej. Ak ale nenájdete vo vašom okolí nikoho, kto by sa mohol postarať, existujú psie a mačacie hotely. Takto si pobyt v hoteli užijete aj vy aj váš miláčik.

Na záver – na čo nezabudnúť pri balení do kúpeľov

Ak užívate každý deň lieky, nezabudnite si ich určite zobrať. Nemusíte brať celé balenia liekov, keď idete len na týždeň – viete si ich naporcovať dopredu v prehľadnom týždennom dávkovači. Každý deň je rozdelený do 4 dielikov, aby ste si nezamenili lieky na ráno, obed, večer a noc. 

Veríme, že ste našli odpovede, ktoré ste hľadali a už vám nič nebráni užiť si zaslúžený pobyt v kúpeľoch.

Scroll to Top