Zážitkové saunovanie v Rajeckých Tepliciach

Doprajte si neopakovateľný zážitok zo saunovania aj vy a vyskúšajte zážitkové saunovanie v Rajeckých Tepliciach. Kúpele Rajecké Teplice ponúkajú počas celého roka rôzne saunové rituály. Stačí si vybrať saunový rituál podľa svojich predstáv a nechať sa unášať atmosférou zážitkového saunovania so skúseným saunamasterom. 

Druhy sáun dostupné v kúpeľoch Rajecké Teplice

V rámci saunového sveta v Rajeckých Tepliciach si môžete vybrať z 5 druhov sáun: Arabská sauna, Soľná sauna, Bylinková sauna, Mentolová sauna, Fínska sauna.

Arabská sauna

Arabská sauna predstavuje eukalyptusový parný kúpeľ s teplotou 44 – 45 °C. Vlhkosť vzduchu v tejto saune dosahuje 100 %. Saunu dopĺňa strop pripomínajúci hviezdnu oblohu. Účinky arabskej sauny: posilnenie imutity, uvoľnenie dýchacích ciest, relaxácia.

Soľná sauna

Soľný parný kúpeľ so soľou z mŕtveho mora. Vlkosť vzduchu v tomto druhu sauny sa pohybuje okolo 100 %. Účinky soľnej sauny: dezinfekcia, relaxácia, posilnenie imunity.

Bylinková sauna

Sauna s arómou čerstvých byliniek. Teplota v bylinkovej saune sa pohybuje v rozmedzí 44 – 45 °C. Vlhkosť vzduchu je 100 %. Účinky bylinkovej sauny: uvoľnenie dýchacích ciest, relaxácia, posilnenie imunity.

Mentolová sauna

Sauna doplnená o prírodné silice mentolu. Teplota v saune sa pohybuje od nižších 42 °C až po 45 °C. Vlkosť vzduchu v mentolovej saune je 100 %. Účinky tohto druhu sauny: uvoľnenie dýchacích ciest, antiseptické účinky, relaxácia, posilnenie imunity.

Fínska sauna

Tradičná horúca sauna s teplotou vzduchu pohybujúcou sa v rozmedzí 85 až 100 °C. Vlhkosť vzduchu v parnej saune sa narozdiel od predchádzajúcich druhov sáun pohybuje len okolo 10, maximálne 20 %. Účinky sauny: psychická úľava, regenerácia, posilnenie imunitného systému.

Saunové rituály prebiehajú v Mentolovej a Kelorituálnej saune. Oddýchnuť po saunovaní si môžete v ochladzovacom bazéne a relaxačnej miestnosti. 

Čo je to zážitkové saunovanie

Cieľom zážitkového saunovanie je urobiť z pobytu v saune neopakovateľný zážitok, ktorý ešte viac umocní benefity z pobytu v saune. Tešiť sa v rámci neho môžete na rôzne saunové rituály, nazývané aj ceremónie. Tie realizuje tzv. saunamaster. jeho hlavným cieľom je za použitia rôznych pomôcok spraviť pobyt v saune zaujímavejším. Saunové rituály môžu mať rôzny účel (napríklad peeling, aromaterapia) a tematickosť. Jeden saunový rituál trvá približne 10 minút.

Saunové rituály v Rajeckých Tepliciach

V Rajeckých Tepliciach sa môžete tešiť počas celého roka na rôzne saunové rituály. Niektoré sú len špeciálne jednorazové tematické podujatia, ako napríklad nedávna Veľkonočná saunová noc, iné môžete absolvovať aj každý týždeň.

Zážitkové saunovanie sa teší aj u nás čoraz väčšej popularite. Vyskúšajte si ho počas pobytu v kúpeľoch Rajecké Teplice aj vy. 

Zážitkové saunovanie v Rajeckých Tepliciach – program

Zdroj:www.spa.sk

Scroll to Top