Rajecké Teplice sú ako stvorené na nenáročné prechádzky. V malom mestečku nájdete až 5 parkov

Kúpele a kúpeľný park, to vždy ide ruka v ruke. No mesto Rajecké Teplice a miestne kúpele sa môžu pýšiť nie jedným, ale rovno piatimi parkami. A to sa len tak v malom meste nevidí. A ktorý park v Rajeckých Tepliciach je najlepší na prechádzku? Jednoducho každý, nakoľko každý z 5 parkov je originál s rôznymi atrakciami.

Labutie jazierko

Labutie jazierko, prezývané aj Park s jazerom pri Rybárskej bašte, je najznámejším a najnavštevovanejším parkom v Rajeckých Tepliciach. Malá vodná nádrž, v ktorej žijú prevažne labute, ale aj iné vtáky a rybičky, vznikla umelým napustením vody z Kuneradského potoka (Kunerad je malá obec neďaleko mesta, známa najmä vďaka Kuneradskému zámku).

Park okolo jazierka dopĺňa pestrá flóra, spleť chodníčkov, lavičiek a osvetlenie. V jazierku vytvorili aj 2 ostrovčeky, pričom jeden z nich je spojený mostíkom s brehom. Posedieť si tu môžete v reštaurácií, ktorá ponúka nespočetné množstvo rybích špecialít. Rybu, ktorá vám “pripláva” na tanier, si môžete dokonca sami vybrať z reštauračného akvária. 

Labutie jazierko Rajecké Teplice

Jazierko ponúka aj možnosť športového vyžitia. V lete môžete vyskúšať člnkovanie a v zimnom období slúži zamrznutá vodná plocha ako priestor na korčuľovanie. Celková hĺbka jazierka je len niečo okolo 1 metra, takže sa nie je čoho báť. 

Lipová aleja

Malý park neďaleko centra Rajeckých Teplíc toho zažil už naozaj mnoho. Ide totiž o vekom najstarší park v Rajeckých Tepliciach, ktorý sa môže pýšiť storočnou lipovou alejou. Toto obľúbené miesto obyvateľov mesta, ale aj kúpeľných hostí sa dočkalo v rokoch 201é až 2011 veľkej revitalizácie, v rámci ktorej bola celá 3 radová aleja zrevitalizovaná a vysadené boli aj mladé lipy. Úprav sa dočkali aj chodníky pomedzi stromoradia. 

Park pri hoteli Skalka

Výsadbu parku pri hoteli Skalka začal pred približne 90-timi rokmi Jozef Červenka. Rozľahlý 5 hektárový park ukrýva množstvo asfaltových chodníčkov, umelecké diela aj Activity park. 

Dominantu parku tvorí Betlehem so sochami v živej veľkosti. 

Park pri hoteli Skalka v Rajeckých Tepliciach

V rámci Activity parku si môžete vyskúšať adventure golf na ihrisku s 18 jamkami, discgolf aj požičať kolobežky a rôzne iné športové potreby, ktoré vám pomôžu preskúmať všetky zákutia priestranného parku. 

Park s fontánou Spa Aphrodite

Park s fontánou sa nachádza neďaleko kúpeľného hotela Aphrodite. Práve preto je tento park označovaný aj ako kúpeľný park v Rajeckých Tepliciach. V roku 2021 prešiel park rozsiahlou obnovou. Celý priestor parku je ladený do jemného antického štýlu, ktorý príjemne ladí s okolím a dizajnom samotných kúpeľov. Súčasťou parku je množstvo kvetov, drevín a iných rastlín. 

Dominantu parku tvorí farebne osvetlená fontána, za ktorou sa nachádza termálne žriedlo, kde je možné vidieť liečivý prameň so známou rajeckou liečivou vodou s obsahom hydrogénuhličitanov, vápnika a horčíka s teplotou 38 °C. 

Mestský park v Rajeckých Tepliciach

Najmenší park v Rajeckých Tepliciach, ktorý sa rozprestiera priamo v centre mesta, neďaleko námestia. Nájdete tu lavičky, fontánu aj hojdačky pre deti. 

Scroll to Top