Objavte novú lavičku v Medzihorskej doline

Medzi obľúbené turistické atrakcie patria rôzne fotopointy alebo miesta s panoramatickými výhľadmi. Takéto miesto pribudlo aj v Medzihorskej doline, ktorá sa nachádza neďaleko Rajeckých Teplíc. Nová obria lavička v Medzihorskej doline ponúka panoramatický výhľad na Rajeckú dolinu.

Obriu lavičku postavili len nedávno

Obriu lavičku postavili obyvatelia okolitých obcí na vlastné náklady. Ide o novinku, na svojom mieste stojí len od 12.3.2022. Lavičku v Medzihorskej doline nájdete na týchto GPS súradniciach: : 49.1142675N, 18.7371445E.

Obrie lavičky by sme mohli zaradiť medzi zaujímavé atrakcie v prírode, ktoré každoročne prilákajú mnohých turistov, čo bolo zámerom aj v tomto prípade. Lavička v Medzihorskej doline plní funkciu rozhľadne, o čom svedčia jej obrovské rozmery. Podobnú lavičku nájdete na Slovensku napríklad v Kláštore pod Znievom či v obci Skýcov v Nitrianskom kraji.

Medzihorská dolina

Medzihorská dolina sa tiahne severne v mestskej časti Rajeckých Teplíc Poluvsie a východne od obce Stránske. Dolina je dlhá približne 4,5 km a končí sa pod masívom Skalky. Celou dolinou preteká Medzihorský potok. Pri vyústení Medzihorskej doliny do Žilinskej kotliny sa nachádza chatová oblasť a Medzihorská hájovňa. Dolinou vedie nenáročná trasa, ktorá je využívaná prevažne cyklistami alebo turistami.

Medzihorská dolina, autor: Michal Jakubský

Rajecká dolina

Rajecká dolina predstavuje územie v južnej časti žilinského okresu. Celou dolinou preteká potok Rajčianka. V Rajeckej doline leží jedna z najznámejších slovenských obcí – Čičmany, ale i obec Fačkov, Porúbka, Lietavská Lúčka a mesto Žilina.

Rajecká dolina patrí medzi chránené územie s výskytom chránených druhov flóry a fauny a liečivých a pramenitých vôd. Rajecká dolina a Medzihorská dolina patria k obľúbeným výletným miestam návštevníkov neďalekých kúpeľov Spa Aphrodite Rajecké Teplice. Nájdete tu mnoho historických pamiatok, ale i zaujímavých turistických atrakcií a trás.

Zdroj: Facebook

Scroll to Top