MTB maratón v Rajeckých Tepliciach už 3 májovú sobotu

21.5.2022 sa môžu všetci milovníci cyklistiky tešiť na MTB maratón v Rajeckých Tepliciach. Šiesty ročník súťažného podujatia organizovaného pod taktovkou značky Škoda je určený pre horských, gravel aj e-cyklistov. Preteky sú súčasťou prestížnej série Škoda Bike Open Tour.

Trasa MTB maratónu

Trasa MTB maratónu štartuje pri kúpalisku v Rajeckých Tepliciach, pričom prechádza krásnymi oblasťami Rajeckej doliny a Lúčanskej Malej Fatry. Celá trasa má viaceré úrovne:

  • maratónska – 80 km
  • polmaratónka – 50 km
  • hobby trasa – 18, 5 km
  • family trať – 18 km
  • e-bike trať – 50 km.

Pretekárska trasa je vhodná nielen pre horské bicykle, ale zvládnu ju aj gravel bickyle (kombinácia cestného a crosového bicykla). Prihlásiť sa na preteky môžu cyklisti nad 15 rokov. Mladšie deti sa môžu do súťaže zapojiť spolu s rodičmi v špeciálnej rodinnej kategórii. V rámci trate nájdete na viacerých miestach aj občerstvenie. MTB maratón v Rajeckých Tepliciach je vhodný pre širokú cyklistickú verejnosť.

Preteky sa konajú za každého počasia. Okrem hlavného partnera súťaže – Škoda auto, preteky podporili aj kúpele v Rajeckých Tepliciach.

Rajecká dolina je rajom pre cyklistov

Rajecká dolina je ako stvorená pre všetkých milovníkov cyklistiky. Okrem veľkej cyklotrasy, ktorá bola dokončená v roku 2021, tu nájdete viacero cyklotrás rôznej úrovne. Vhodnú cyklotrasu si tu tak vyberú príležitosní cyklisti, ale aj tí, ktorí radi pravidelne šľapú do pedálov desiatky kilometrov.

Cyklotrasy v Rajeckej doline sú vyhľadávané nielen obyvateľmi z okolia, ale radi do Rajeckých Teplíc zavítajú aj cyklisti zo vzdialenejších kútov Slovenska či dokonca zahraničia. Spojenie liečebnej dovolenky vďaka pobytu v kúpeľoch Rajecké Teplice a relaxu na dvoch kolesách sa stáva čoraz vyhľadávanejším. Neváhajte a vyskúšajte si ho aj vy.

Zdroj: www.welovecycling.com

Scroll to Top