Kúpele Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach majú novinku. Je ňou rehabilitačné centrum Spa Rehab Clinic

Kúpele Rajecké Teplice sa okrem iného pýšia aj novým špičkovým rehabilitačným centrom Spa Rehab Clinic. To sa zameriava na rehabilitačnú starostlivosť a kompletnú diagnostiku či liečbu a prevenciu bolestivých stavov pohybového aparátu. Súčasťou Spa Rehab Clinic sú okrem vysoko odborného personálu aj najmodernejšie certifikované rehabilitačné prístroje.

V Spa Rehab Clinic nájdete najmodernejšie certifikované prístroje

V rámci kliniky Spa Rehab Clinic sa nachádza niekoľko najmodernejších prístrojov, ktoré pomáhajú v liečbe pohybového aparátu. Pri liečbe využívajú rôzne prístroje medzi ktoré patrí napríklad nestabilná plošina, odborne nazýva Imoove. Plošina sa využíva pri liečbe poúrazových stavov, po operáciách či v športovej medicíne. Redcord systém je zväčša využívaný pri liečbe pacientov s neurologickým deficitom. Pomocný prístroj Tanita sa využíva pri celkovom zhodnotení stavu pacienta. Indukčná magnetoterapia pomáha pacientom pri urýchlení liečby poúrazových či pooperačných stavov a na odstránenie bolesti. Pri liečbe sa využíva aj prístroj na lokálnu kryoterapiu, prístroj na laseroterapiu či nárazová vlna Shockwave. 

Novinka Spa Rehab Clinic v kúpeľoch Rajecké Teplice

Vodná trakcia patrí k novým procedúram v kúpeľoch

Vodná trakcia patrí k najnovším procedúram v kúpeľoch Spa Aphrodite Rajecké Teplice. Ide o terapeutickú procedúru, ktorá sa odporúča pacientom, ktorí trpia prevažne bolesťami chrbtice. Počas procedúry vás ponoria do termálnej liečivej vody s teplotou 34 – 36°C. Pri procedúre sa využíva hydrostatický vztlak, ktorým je nadľahčované telo. 

Dochádza tak k nadľahčovaniu váhovej záťaže na kĺby, zníženiu tlaku vnútri kĺbneho puzdra a na medzistavcové platničky. Zároveň dochádza aj k relatívnemu rozšíreniu medzistavcového priestoru a zníženiu tlaku. Telu navodzuje celkovú relaxáciu. Výborná na liečbu pri bolestiach platničiek či krčnej chrbtice. Procedúra trvá 15 až 20 minút. Je indikovaná kúpeľným lekárom podľa aktuálneho zdravotného stavu.

Nová procedúra vodná trakcia

Ak aj vás trápia bolesti pohybového aparátu alebo sa im snažíte prechádzať, výbornou voľbou pre vás bude práve liečebný alebo relaxačný pobyt v kúpeľoch Rajecké Teplice.

Zdroj: www.spa.sk

Scroll to Top