Užite si cyklotrasy v Rajeckej doline

Slnečné počasie láka mnohých užiť si rôzne druhy športových aktivít. Rajecká dolina je ako stvorená práve na cykloturistiku vďaka mnohým projektom, ktoré vznikajú pod taktovkou OOCR Rajecká dolina. Ktoré cyklotrasy v Rajeckej doline preskúmate ako prvé?

OOCR Rajecká dolina každoročne pripravuje zaujímavé projekty

OOCR Rajecká dolina propaguje Rajeckú dolinu ako atraktívne miesto pre cestovný ruch. Medzi aktuálne najúspešnejšie projekty Rajeckej doliny patria CykloRAJ a Dolina vody.

Projekt CykloRAJ

CykloRAJ patrí k dlhodobým projektom OOCR Rajecká dolina. Hlavným cieľom projektu je vytvoriť z Rajeckej doliny cyklodestináciu, ktorá bude pre všetkých, ako pre rodiny s deťmi, tak pre skúsených cyklistov. Cieľom je prepojenie cykloturistiky a cyklodopravy.

V roku 2021 organizácia vyznačila 57 kilometrov nových cyklotrás. Aktuálne je v Rajeckej doline k dispozícii pre nadšencov cyklistiky až 150 kilometrov cyklotrás, rozdelených do viacerých úsekov. Trasy vedú málo frekventovanými a bočnými komunikáciami mimo ciest 1. triedy.

Cyklotrasy v Rajeckej doline

V Rajeckej doline sa môžete vybrať jednu z obľúbených cyklotrás:

  • Rajeckou dolinou na dvoch kolesách – úsek 1 a úsek 2
  • Rajecká Lesná – Sedlo pod Úplazom
  • Serpentíny – 500-vka – Tábor
  • Ďurčiná – Hepnár – Vajnár – Rybná dolina – Rajecká Lesná
  • Okruh Kunerad – zámok – Omegová – Krížna – Kunerad
  • Rajecká cyklomagistrála I. časť
  • Podhorie – Malá Čierna
  • Žilina – Rajec
Cyklistika patrí k čoraz obľúbenejším športom

Fotopointy a panoramatické miesta

Na cyklotrasách Rajeckou dolinou natrafíte na množstvo fotopointov či panoramatických miest. V roku 2021 vytvorila OCCR prvé dva významné fotopointy – Okno do Rajeckej doliny a Kráľovské kreslo. Zaujímavý je aj nový fotopoint neďaleko mesta Rajecké Tepliceobria lavička v Medzihorskej doline.

OCCR zároveň pripravuje mnohé ďalšie atrakcie, zároveň sa snaží osádzať na ne lavičky, hojdačky, či iné zaujímavé prvky, aby mohli zachytiť neobvyklé výhľady a zaujímavé miesta.

Spojte šport a oddych v kúpeľoch Rajecké Teplice

Rajecká dolina je známa nielen vďaka mnohým zaujímavých atrakciám, ale i najznámejších kúpeľom na Slovensku – kúpeľom v Rajeckých Tepliciach. Historický nádych kúpeľov, príjemná klíma a liečivá voda, robí z kúpeľov v Rajeckých Tepliciach dokonalé miesto na oddych či rodinnú dovolenku. Spojiť cyklistiku s oddyychom, vďaka pobytu v Rajeckej doline tak nebolo nikdy jednoduchšie.

Zdroj: www.rajeckadolina.sk

Scroll to Top